תיקון חדרי קירור

 

כל תקלה עשויה לעלות במחיר כבד

 
חשיבותם של חדרי הקירור במפעלים ובמוסדות היא חשיבות גדולה. כבר במעמד תכנון והזמנה של חדר קירור יש לוודא עם החברה מהו טווח האחריות הניתן וכיצד מסופק השירות בעבור תיקון חדרי קירור במקרה הצורך.

כאשר חדר הקירור נמצא בתקופת האחריות חשוב מאוד לפנות לחברה המספקת על מנת לקבל שירות תיקונים במקרה הצורך. מחוץ לתקופת האחריות אין מניעה להיעזר בשירות כל חברה העובדת עם טכנאי קירור מוסמכים, אולם יש לוודא כי מדובר בחברה מקצועית, מנוסה ואחראית העובדת עם חלפים מקוריים ואיכותיים ומספקת אחריות סבירה לפעולת התיקון.

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בהזמנת שירות תיקון חדרי קירור הוא פרמטר הזמינות. חדרי קירור מאחסנים לרוב תכולה רבה של פרטי מזון ומוצרים, אשר כל זמן שהם נמצאים שלא בתנאי קירור מסכן את איכותם עד לקלקול מוחלט והצורך בהשמדתם. אין ערך לטכנאי קירור מקצועי באם זה אינו יכול לספק מענה מיידי בטווח של שעות אחדות לכל היותר.

חדרי קירור עובדים על אנרגיית חשמל כבדה וחלק ניכר מן התקלות עשויות להיות קשורות לאספקת החשמל. בהתקנה של חדר קירור במפעל או בארגון מומלץ להתקין גם גנרטור חרום למקרה הצורך, שייתן מענה במקרה של הפסקת חשמל או תקלה אחרת באספקת החשמל, ועד לתיקון הבעיה. כמובן שכבר בשלב הפעלת הגנרטור יש לפנות לחברה מקצועית להזמנת שירות תיקון חדרי קירור באיתור מתאים של התקלה כמובן.

תקלות אחרות יכולות להיות קשורות למנוע, המדחס או יחידות אחרות הנוגעות למנגנון הקירור, ובמקרה כזה חשוב לוודא מראש כי הטכנאי המוזמן מסוגל לספק מענה, לרבות חלקי החילוף הנדרשים ובזמן קצר.

תכנון, התקנה וטיפול בחדרי קירור והקפאה מצריכים ידע רב, היכרות עם המנגנונים השונים המאפיינים את חדר הקירור והיכרות עם מנגנוני הבידוד והאיטום של החדר. לעתים התקלה יכולה לנבוע לא מכשל מכני אם כי בשל סדק או בקע באיטום, מה שמביא לחדירת חום מבחוץ, מאמץ יתר על המנוע ועליית הטמפרטורה בחלל.