מקרים של שריפות פוקדים את מדינת ישראל בכל יום גם אם אנחנו לא שומעים עליהם בחדשות. שריפות יכולות לגבות חיים של אנשים רבים וכדי להבין איך אפשר לצמצם את הנפגעים והאבדות חשוב להבין מה בדיוק מסוכן בשריפה. מה שמסוכן הוא ללא ספק כמות העשן הגדולה שמתפזרת בחלל מסוים ללא יכולת לצאת החוצה. העשן עצמו נכנס לריאות, חונק את האנשים וכך הם מתעלפים ומשם הדרך להגן על עצמם אינה אפשרית. מערכת שחרור עשן יכולה להיות מותקנת אצל כל אחד כך שבמקרה שריפה תהיו בטוחים שהמקסימום כדי לסלק את העשן מהחלל יקרה על הצד הטוב ביותר.


מה היתרונות במערכת שחרור עשן?

  • מערכת שחרור עשן מכילה מפוח שמסלק את העשן בכוח רב. המפוח פועל בעזרת חיישני אש ממש כמו גלאי העשן אך בניקוד לגלאי העשן שמפעיל את ה-ספרינקלרים, הגלאי מפעיל מפוח גדול שממקום באחד הקירות במקום ושואב את העשן בכוחות עצומים. שאיבת העשן גורמת לעשן להסתלק החוצה, האזור יותר מאוורר וגם אם הוא לאנ קי לגמרי
    מעשן, הנוכחים במקום יכולים לנשום בצורה יעילה יותר ומסוכנת פחות
  • מערכת שחרור עשן גם מכילה מנגנונים לפתיחה אוטומטית של החלונות. גם אם יש חלונות שיכולים להיפתח באופן ידני, בעת שריפה הם עלולים להיות חמים מאוד או שהאנשים שנוכחים בחלל כלל לא יצליחו למצוא אותם, מה שבמקרים רבים יכול להיות מציל חיים. יש חלונות שכלל לא נפתחים בשגרה היום יומית אך המנוע של המערכת יכול לפתוח אותם בקלות ובמהירות.
  • המערכת מתאימה לכל מגזר, המגזר הפרטי, העסקי וגם התעשייתי. מערכת שחרור עשן מצילה חיים בכל מקום בין אם מדוב בשטח קטן כמו בית פרטי או דירה, לבין שטח עצום כמו מפעל או מרכזים מסחריים.

התקנה נכונה של המערכת

גם במערכת שחרור עשן מתקדמת יש לעתים תקלות ולכן חשוב למזער אותם ולהפוך אותם למינימליות. חשוב מאוד להתקין את המפוח במקום הנכון ולהבין את מהות השריפה וכיצד היא מתפשטת. להיות מוכנים לכל מצב יכול להציל חיים, כך למשל התקנה של המפוח ליד ה-ספרינקלרים כך שבעת שריפה כל ה-ספרינקלרים יפעלו בלי קשר לכיוון יציאת החום.