אנשים רבים מכירים את חדרי הקירור בעיקר מהצבע, שם יש חדרי קירור ענקיים שמאופסנים בהם כל הרטבים, הפירות, הירקות ובעיקר השוקו שכל חייל מייחל לשתות אותו בימים הקבועים בשבוע בו הוא מוגש בבוקר או בערב. חדרי קירור הם חדרים חשובים מאוד בעולם העסקי והתעשייתי וקשה לראות כיצד במדינה חמה כמו ישראל יש תוצרת מסוימת שלא תיהרס בין אם מדובר בתוצרת חקלאית או במאכלים שונים. לא רק תוצרת חקלאית ומוצרי מזון צריכים להיות בקירור אלא תרופות, משקאות ומוצרי חשמל מסוימים וגם בעלי חיים כמו תרנגולות. אמנם לא מדובר בחדרי קירור כמו שאתם מכירים, שמגיעים עד לטמפרטורה של עשר או ארבע מעלות, אלא על קירור נעים יותר כדי לספק להם מחייה איכותית.


בשביל מה צריך חדרי קירור ללולים?
  • כמו כל בעל חיים, גם התרנגולות צריכות אווירה נעימה. בעיקר בלולים בהם יש צפיפות רבה שיכולה לפגוע בעופות יש צורך ביצירת טמפרטורה מתאימה. טמפרטורה גבוהה מידי יכולה לפגוע בתרנגולות, לספק להם מחייה קשה מאוד וכך גם לפגוע בתוצרת שלהן בסופו של דבר. לא רק שהתרנגולות יכולות להיפגע והתפוקה של הביצים שלהם יכולה לרדת הביצים עצמן, גם אלו שכבר יוצאות, יכולות להיפגע. אמנם לא בכל טמפרטורה העניין הזה נהיה מסוכן אך בישראל בקיץ הטמפרטורה יכולה להגיע עד לארבעים מעלות ובמצב כזה יש סיכוי למחלות או אף לתמותה ללא קירור מתאים.

  • הקירור צריך להתבצע בעזרת מערכת מיוחדת וחדר קירור מתאים ללול. לא מדובר על חדר קירור עם מדפים שדומה לחדרי קירור ירקות או לתרופות אך זוהי הגדולה של חדרי קירור, אפשר לשנות בהם את הטמפרטורה למה שנדרש ולקבל בקרה מוחלטת על מה שקורה. בעיקר בחדרי קירור לתרנגולות אך בכל חדר קירור באופן כללי חשוב לשמור על ההיגיינה ועל תברואה וניקיון נכונים לטובת התרנגולות ולטובתנו, כיוון שהביצים שלהן בסופו של דבר מתגלגלות עד לצרכן.

מאיפה משיגים חדר קירור ללולים?חדר קירור ללולים אפשר להשיג דרך אחת החברות בארץ שמשווקת חדרי קירור ומספקת שירותי מיזוג וקירור שונים. יש מספר חברות כאלו וחשוב לבדוק את רמת האמינות שלהם, איכות המוצרים שלהם והמחיר שלהן לפי קריאה מעמיקה באינטרנט או התקשרות עמם. חשוב לוודא שההתקנה של החדר מתבצעת במקצועיות ויש לחדר את כל התכונות שאנחנו צריכים.