חדרי קירור הם פלא הנדסי אמיתי, וכדי להקים אותם יש צורך בהתחשבות במספר גורמים. יש צורך לקחת בחשבון דרישות מדויקות ביותר וגם להשקיע בתחזוקה שוטפת, מורכבת שכוללת עלויות בגוהות. כמו כן, יש לתקן את הבעיות שצצות במהירות הבזק, כיוון שתקלות יכולות להיות הרסניות אפילו אם יימשכו כמה דקות ספורות בלבד. אז איך בונים אותם ביעילות? זה הזמן לגלות.

הקמה נכונה לתחזוקה נוחה

כל מבנה שנבנה מתוכנן בצורה מדויקת, עד הסיכונים הכי קטנים שיכולים להיות. אפשר להביט על עולם הבנייה בכלליות ולראות את העיקרון הזה, שמיושם בצורה ברורה מאוד גם בבניית חדרי קירור והקפאה. בניית חדרי קירור והקפאה היא מלאכה מיוחדת כי לא רק שהתכנון צריך להיות קפדני במיוחד, יש צורך גם להמשיך לתחזק אותם בתמידיות לאחר ההקמה. העבודה למעשה לעולם לא נפסקת ויש מגוון רחב של בעיות שיכולות לצוץ, כאשר צריך לזכור שמדובר על יחידות קירור או הקפאה שפועלות ללא הפסקה, מה שמוביל לצריכת אנרגיה גבוהה ולתחזוקה נכונה ומקצועית.

כיצד מתבצעת בניית חדרי קירור והקפאה?

  • בנייה חדר קירור או חדר הקפאה דורשת יחידות קירור רבות כדי שהטמפרטורה תמיד תהיה תמיד בטווח הרצוי. לעתים היא יכולה להיות 5 מעלות ולעתים היא יכולה להיות מינוס 18 מעלות והכול תלוי כמובן בצרכי הלקוח. צריך לזכור שלעתים חדרי ההקפאה לא מיועדים לתעשיית המזון ולכן הטמפרטורות יכולות להיות נמוכות יותר, כמו למשל לאחסון תרופות.  
  • חדרי הקירור חייבים להיות מבודדים לחלוטין, כאשר הבידוד יתרום לחיסכון באנרגיה שנדרשת לקירור החדר על ידי יחידות הקירור. הבידוד מתבצע במגוון שיטות כאשר המעטפת החיצונית של החדר תהיה כמעט תמיד מאלומיניום, כאשר בין השכבות החיצוניות ימוקמו שכבות בידוד נוספות כגון פוליאוריטן מוקצף.

מערכות התראה מתקדמות

הצורך של החלקים החשובים האלו משמעותי עד כדי כך ששירות התיקונים, במידה ויהיה דרוש, יהיה חייב להינתן באותו היום כולל החלפת החלקים. כמו כן, יש צורך בהתקנת מערכות ביטחון והגנה כמו למשל מערכת התראה על עליית טמפרטורה, דלת פתוחה, אדם שנכלא בתוך החדר וכן הלאה. גם לוחות החשמל חייבים לעבור בדיקות תקינות רבות שכן החיווט החשמלי יכול לסבול מאוד בגלל הלחות שיכולה להיווצר על הקירות, למרות שמעטפת הקיר אמורה למנוע זאת.